Lankytinos vietos > Kelmės rajonas
kelme

kelme_herbas.jpg (3575 bytes)

Kelmės r. pažintinio turizmo objektai 

Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras
Birutės g. 4, LT-86163 Kelmė
Tel. (8 427) 61430, faks. (8 427) 61417
info@kelmevic.lt,
www.kelmevic.lt

kelme1.jpg (49674 bytes)

   Palendrių vienuolynas   Užvenčio malūnas

KELMĖS KRAŠTAS – kultūros ir gamtos lobynas.
Būdama prie senojo pirklių kelio „Via Hanza“, Kelmė traukia lankytojus savo krašto įvairove: nuostabiais Dubysos, Ventos ir dar 29 upių vingiais, tyrais lyg ašara 53 ežerais, daugiau kaip 400 kultūros paveldo objektų.
Įdomus ir gausiai lankomas vienas iš hidrologinių gamtos objektų – Svilės šaltiniai (Šaukėnų seniūnija). Didelę architektūrinę vertę turi Tytuvėnų bažnyčios-vienuolyno ansamblis, pasižymintis savo architektūros stilių įvairove, įtrauktas į Europos Sąjungos kultūros programą „Baroko kelias“. Be Tytuvėnų vienuolyno dar per 3 sakralines rajono vietas (Kražių, Liolių bažnyčias ir Kelmės dvarą) eina „Baroko kelio“ maršrutas. Ramybės ieškantys vis dažniau atranda Palendrių Šv. Benedikto vienuolyną. Ypatinga aura gaubia vienuolyno skliautus. Nuoširdus bendravimas su vienuoliais paskatina atvykti čia susikaupimui. Apsigyventi yra svečių namai. 6 Kelmės dvaro filialai nenusileidžia atraktyvumu ieškantiems mažų miestelių kultūros lobių. Kelmės dvare-muziejuje lankytojai supažindinami su vienintele Lietuvoje indėniškosios kultūros ekspozicija. Turistai įtraukiami į indėniškų žaidimų, viktorinų karuselę, vaišinami „irokėzų pyragėliais“, mate arbata su medumi, azartą sukelia šaudymas iš lankų į bizonų siluetus.
Daugiau informacijos www.kelme.lt


kelme2.jpg (52711 bytes)

 Kražių kolegija                                                                  Kelmės dvaro sodyba

Kelmės krašto muziejus
Kelmė įsikūrusi kairiajame Kražantės krante, o iš kitos pusės prie Kražantės intako Vilbėno užtvankos miestą puošia didingi Kelmės dvaro rūmai. Juose įsikūręs Kelmės krašto muziejus. Jame ekspozicijos išdėstytos trijuose pastatuose: rūmuose, vartuose ir svirne. Kelmės dvaro ansamblis (XVIII a.) – saugomas valstybės kaip reta baroko stiliaus Lietuvos provincijos dvaro sodyba. Iki šių dienų yra išlikę devyni šios sodybos dvaro pastatai. Vienas jų – seniausias Lietuvos svirnas (1716 m.). Daugiau kaip 300 metų Kelmės dvarą valdė lenkų kilmės bajorai Gruževskiai (Gruzewski). Kelmės dvaras – vieta, kur pirmiausiai Lietuvoje prasidėjo 1831 metų sukilimas prieš carinę Rusiją. Kelmės apylinkėse ganosi vienintelė Baltijos šalyse bizonų banda. Šalia Kelmės lietuvės ir vokiečio šeimos ūkyje laikoma daugiau kaip 10 bizonų. Tai vienintelis toks ūkis Baltijos šalyse.
Daugiau informacijos www.kelmesmuziejus.lt

Kražiai – reikšmingiausia Žemaitijos istorinė vietovė 16 km į vakarus nuo Kelmės rasite Kražių miestelį – vieną seniausių gyvenviečių Lietuvoje. Keletą šimtmečių jis buvo katalikybės, mokslo, politikos ir administracinis centras. Garsios urbanistikos ir istorijos vertybės: renesansinis kolegijos pastatas (XVII a. pradžia) ir bažnyčios ansamblis (XVIII–XIX a.). Nuo XVII a. Kražiai garsėjo kaip švietimo centras Lietuvoje: veikė kolegija, gimnazija. Čia mokėsi ir dirbo įžymūs žmonės, mokytojavo garsūs profesoriai M. Sarbievijus, K. Kojelavičius ir kt. Aplink Kražius yra vertų apžiūrėti gamtos paminklų. Ypač garsus, legendomis apipintas Medžiokalnis, sutraukiantis daug žmonių į čia vykstančias šventes. Lankytojų laukia restauruota Kražių kolegija, kurioje įsikūręs Kražių etnografinis muziejus, rengiamos konferencijos, veikia turizmo informacijos centras. Šalia – garsioji Kražių bažnyčia, kurioje įvyko įžymiosios Kražių skerdynės... Būnant Kražiuose tiesiog būtina aplankyti legendomis apipintą Medžiokalnį bei Vytauto kalnelį.
Informaciją teikia: Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras, Kolegijos g. 5, Kražiai, Kelmės r., www.kraziai.lt, el. p. kraziai.turizmas@gmail.com

Tytuvėnai – gamta, architektūros ir meno paminklais išsiskirianti Kelmės rajono vietovė. Lietuvos istorijos tyrinėtojas Teodoras Narbutas spėja jau XIII a. čia buvus pilį. Legendos byloja, kad ežere esanti kūlgrinda, nuo piliakalnio vedanti į salą. Taip pat tikima, kad piliakalnio požemyje yra mūro rūsiai ir juose paslėptas lobis. Nuostabaus grožio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis beveik nepakitęs išliko iki šių dienų ir yra vienas gražiausių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje šiaurės Europoje. Be garbingos ir turtingos istorijos, Tytuvėnai garsūs savo unikalia gamta, ežerų virtine, sengiria, pelkynais, garsiais ir garbingais žmonėmis, kilusiais iš Tytuvėnų.
Tytuvėnų regioniniame parke galima pasivažinėti dviračiais įrengtose trasose, pasivaikščioti pažintiniais takais, apžvelgti apylinkes nuo apžvalgos bokšto, paplaukioti valtimis ar vandens dviračiais.
Informaciją teikia: VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centras“, Maironio g. 1, Tytuvėnai, Kelmės r., mob. 8 674 97392, el. p. info@tytuvenai.eu, www.tytuvenai.eu

• Restauruotame Užvenčio dvare vyksta įvairūs kultūros renginiai, o restauruotame senajame vandens malūne veikia privatus sveikatingumo centras su 50-ies vietų viešbučiu, restauruotas svirnas, kuriame veikia kraštotyros muziejus ir kiti pastatai. Šiame dvare 1887–1898 metais gyveno rašytoja Šatrijos Ragana.

Užvenčio miestą supa daug gražių miškų, ežerų. Yra Ventos ištakų hidrografinis, Šatrijos kraštovaizdžio draustiniai, valstybės saugomas Jungirio ąžuolas (Pabutkalniuko k.), Martyno pušis (Plikšilio miške), Alkakalnis (Pavandenės k.).


kelme3.jpg (67618 bytes)
Takas prie Bridvaišio piliakalnio ir ežero           Giliaus, Epušio ir Gauštvinio ežerai Tytuvėnuose

Kontaktai: 8 613 87583, el. p. info@wedeliver.lt
UAB "We deliver" neatsako už reklamos užsakovų paskelbtos informacijos turinį ir grafinę medžiagą