Lankytinos vietos > Utenos rajonas
utena

utena_herbas.jpg (3329 bytes)

Utenos r. pažintinio turizmo objektai 

Utenos turizmo informacijos centras
Stoties g. 39, LT-28134 Utena
Tel./faks. (8 389) 54346, mob. 8 687 21938
tic@utenainfo.lt, www.utenainfo.lt

utena1.jpg (67170 bytes)

  Dauniškis

Utena – Rytų Aukštaitijos sostinė, bene vienintelis miestas Lietuvoje, turintis tarp gatvių ir namų įsispraudusius du ežerus – Dauniškio ir Vyžuonaičio. Dauniškio ežero pakrantėse žaidimų aikštelėje krykštauja laimingų vaikų balsai, senyvo amžiaus žmonės randa čia ramybę ir gryno oro oazę. 2011 metais Utena atšventė 750 metų jubiliejų. Šios šventės proga Dauniškio ežeras pasipuošė šviečiančiu ir grojančiu fontanu su vandens ekranu.


utena3.jpg (49490 bytes)

 Užpalių varpinė ir bažnyčia dailės mokykla

LANKYTINOS VIETOS

Senasis Utenos paštas (Dailės mokykla) – Sankt Peterburgas – Varšuva trakto vidurys, statytas 1830–1835 m. Pastatai yra klasicistinių meninių formų, darnių proporcijų. Pašto stotis atlikdavo pašto tarnybų, arklių keitimo, kareivinių funkcijas, čia taip pat buvo poilsio kambariai keliaujantiems ir laukiantiems karietų. Anuomet, tik atidarius kelią, Utenos pašte lankėsi Rusijos caras Nikolojus I-asis su sūnumi Aleksandru, čion buvo užsukęs ir rusų dailininkas Ilja Repinas. 1843 m. Utenos pašte arklius keitė garsus prancūzų rašytojas Honore de Balzakas. Pašto stoties rūsys iki šiol gerai išsilaikęs, jame dabar įrengta dailės galerija. Mena senasis paštas XIX–XX a. įvykius, 1831, 1863 m. valstiečių sukilimų dienas, pasaulinius karus, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą ir dabarties permainas.

Sudeikių kraštas (Alaušo ežeras) – tai kurortinis „perliukas“, kuriame įrengta valčių prieplauka, joje galima išsinuomoti valtį, vandens dviratį, riedučius, dviratį. Puikiai įrengtas apšviestas dviračių takas, kuriuo gali naudotis ir riedutininkai. Poilsiautojus į Sudeikių kraštą vilioja vaizdingos Alaušo pakrantės, gražūs pušynai, puikūs paplūdimiai ir didžiuliai skaidriausio, švariausio ežero plotai. Svarbiausias tikslas – nesugadinti gamtos natūralumo. Atvykę į šį kraštą rasite paslaugų kompleksą su gaivios gamtos dvelksmu, kad žvejys, žvejodamas seliavas, girdėtų gyvo paukštelio čiulbėjimą ir kad Alaušo ežero pakrantėmis tarp svyruojančių nendrių krykštautų visos Lietuvos vaikai...

Vytauto Valiušio keramikos muziejus Leliūnuose. Tai vienintelis Lietuvoje įkurtas keramikos muziejus. Ekspoziciją sudaro daugybė puodų, puodynių, puodelių, ąsočių, didelių ir mažų dubenėlių, vazų, žvakidžių. Ją paįvairina ir daugybė kitokių senovinių rakandų: šepečiai ir šukos linams šukuoti, girnos, kubilai, geldos... Čia iš puodžių karaliaus ne tik sužinosite keramikos istoriją ir jos paslaptis, bet ir patys pabandysite nužiesti galbūt pirmą gyvenime puodą.

Užpalių apylinkės. Kas atvyksta pasigrožėti Užpalių krašto gamta, būtinai aplanko Šv. Krokulės šaltinį, kuris garsėja savo magišku vandeniu. Senoliai pasakoja, kad vieną vasaros rytą piemenėliai šioje vietoje pamatė stovintį Kristų, apsuptą spinduliais. Nusigandę vaikai suklaupė ant kelių ir ėmė melstis. Kristus palaimino juos ir išnyko. Nuo to laiko Krokulės vanduo stebuklingas. Užpalių miestelio gyventojai didžiuojasi, turėdami didingą Šv. Trejybės parapijos mūrinę gotikinio stiliaus bažnyčią, kuri pastatyta 1892 metais. Šventoriuje rymo sena mūrinė varpinė, statyta 1847 m. Darnus akmens, mūro klasicizmo formų architektūros paminklas. O netoli Šeimyniškių piliakalnio pasitinka atodanga su konglomerato uola. Tai gana aukštas molio ir žvyro luitas, esantis prie Šeimyniškių žvyro karjero. Šiam kraštui nepakartojamo žavesio teikia iš piliakalnių prabylanti protėvių dvasia, nuostabūs padavimai, legendos. Gal todėl kiekvieną vasarą pro Užpalius praplaukia turistų baidarės, gal todėl čia atostogų traukia daugelis šiame krašte gimusių žymių žmonių...


utena2.jpg (58721 bytes)
Alaušas

Kontaktai: 8 613 87583, el. p. info@wedeliver.lt
UAB "We deliver" neatsako už reklamos užsakovų paskelbtos informacijos turinį ir grafinę medžiagą