Lankytinos vietos > Druskininkų savivaldybė
druskininkai

Druskininkų m. pažintinio turizmo objektai

Archeologijos objektai ir paminklai
Piliakalniai:

Merkinės piliakalnis, gyvenvietė - vienas iš seniausių Lietuvos miestų, įsikūręs Nemuno ir Merkio santakoje, 1377 m. minimas kryžiuočių žygių aprašymuose. Černiauskų piliakalnis Taip pat Druskininkuose ir netoli jų rasite: Leipgalio kapinyną, Švendubrės akmenį, Krivonių, Guronių, Drapalių senkapius.

Architektūros objektai ir paminklai
Druskininkų m. centrinėje dalyje vyrauja XIX-XX a. pr. gatvių planas ir pastatų architektūra, turinti to meto Europos rekreacinės architektūros bruožų (medinės vilos, nedidelės sanatorijos). Iš naujų pastatų išsiskiria balneofizioterapijos gydykla, originali daugelio sanatorijų, viešbučių architektūra. Pastatai darniai įsikomponavę tarp skverų, parkų, pušynų, nedidelių ežerų, vaizdinguose Nemuno ir Ratnyčios slėniuose. Miesto centre – gotikinė Druskininkų (1931 m.) ir Ratnyčios (1910 m.) bažnyčia.

Dailės objektai ir paminklai
Druskininkuose gyveno įžymus lietuvių dailininkas ir kompozitorius M. K. Čiurlionis (1875–1911), tad Druskininkuose veikia M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus, stovi paminklas Čiurlionio aikštėje (1975 m.). Mieste taip pat yra V. K. Jonyno meno galerija, Mažoji galerija (eksponuojami lietuvių ir užsienio autorių šiuolaikiniai dailės kūriniai, veikia dailės salonas). Vaizdingoje vietoje įsikūrę daug eksponatų sukaupę Miško namai „Girios aidas“. Taip pat galite rasti Druskininkų miesto muziejų, Amatų buities muziejų (eksponuojama apie 40 skulptūrų liaudies buities tematika; molio žiedimo, lino ir duonos “kelių”, bei kitų liaudies amatų pristatymas).

Istorijos objektai ir paminklai
Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus - vertinamas kaip vienas geriausių Lietuvoje, skirtų sovietinės okupacijos laikotarpiui.
Grūto parkas - sovietinių skulptūrų ekspozicija gamtoje. Gamtos objektai ir paminklai Miestas įsikūręs labai vaizdingoje vietoje, prie Nemuno. Tyvuliuoja du ežerai (Druskonis ir Mergelių akių). Nemuno saloje įkurtas Druskininkų botaninis draustinis, saugantis ten augančius retuosius augalus.

Kontaktai: 8 613 87583, el. p. info@wedeliver.lt
UAB "We deliver" neatsako už reklamos užsakovų paskelbtos informacijos turinį ir grafinę medžiagą