Lankytinos vietos > Vilkaviškio rajonas
vilkaviskis

vilkaviskis_herbas.jpg (3715 bytes)

Vilkaviškio r. pažintinio turizmo objektai 

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras
J. Basanavičiaus a. 7, 70101 Vilkaviškis
Tel. (8 342) 2 05 25, faks. (8 342) 5 22 16
www.vilkaviskisinfo.lt, info@vilkaviskisinfo.lt

vilkaviskis1.jpg (100262 bytes)

  Paežerių dvaras

Vilkaviškio rajono savivaldybė yra pietvakarinėje Lietuvos dalyje. Pietuose ribojasi su Lenkija, vakaruose – su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Vilkaviškis – vienas senesnių Sūduvos miestų, minimas dar XVI a., 1660 m. gavo miesto teises. Nuo 1773 m. minimas ir Vilkaviškio dvaras, kuriame buvo apsistojęs ir pats Napoleonas Bonapartas. Vilkaviškis spaudos draudimo laikotarpiu tapo viena svarbiausių lietuviškų leidinių gabenimo ir platinimo vietų. Vilkaviškio „Žiburio“ gimnazijoje mokėsi žymūs Lietuvos žmonės: Kazys Bradūnas, Salomėja Nėris, Antanas Vaičiulaitis.


vilkaviskis2.jpg (61268 bytes)

 Vilkaviškio miestas                               Jono Basanavičiaus sodyba-muziejus

PAŽINTINIO TURIZMO OBJEKTAI VILKAVIŠKIO RAJONE

Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedra
Steponas Pacas Vilkaviškio mieste 1620 m. pastatė pirmąją bažnyčią. Mūrinė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia iškilo 1884 m. Antrojo pasaulinio karo metais bažnyčia buvo nuniokota, o 1954 m. visai nugriauta. 1994 m. pastatyta naujoji šventovė, kurią 1998 m. iškilmingai konsekravo vyskupas Juozas Žemaitis.

Paežerių dvaro rūmai
Paežerių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r., tel.: (8 342) 46268, (8 342) 46375
Nuo XVIII a. žinomas Paežerių dvaras buvo kuriamas net keliais etapais: skirtingu laiku buvo suprojektuoti ir pastatyti dvaro rūmai, bokštas, ūkiniai pastatai, įkurtas parkas. Įspūdingieji dvaro rūmai buvo pastatyti 1795–1799 m. Šie dviejų aukštų stilingi rūmai – klasicizmo ir baroko stilių derinys, geriausiai išsilaikiusi dvaro komplekso dalis su 4 kolonų priekine dalimi ir puošniu interjeru. Dabar čia įsikūręs Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras. Įdomiausias Paežerių dvaro akcentas – romantizmo stiliaus oficina, statyta XIX a. pradžioje. Tai vieno aukšto pastatas su dviem kolonomis, prie kurio glaudžiasi didingas bokštas. Jame įsikūręs Vilkaviškio krašto muziejus.

Jono Basanavičiaus sodyba-muziejus
Ožkabalių k., Bartninkų sen., Vilkaviškio r., tel. (8 342) 69365, mob. 8 612 66426
Jonas Basanavičius (1851–1927) – lietuvių tautinio atgimimo pradininkas, kultūros ir visuomenės veikėjas. Jo sodyboje 1989 m. buvo įkurtas muziejus, kuriame galima susipažinti su Nepriklausomybės akto signataro gyvenimu. Šalia sodybos puikuojasi ir 1988 m. pradėtas kurti ąžuoliukų parkas, įamžinantis tautinio atgimimo didvyrius. 40 ha parko plote žaliuoja 8 400 medelių.

Piliakalnių piliakalnis – vienas gražiausių Sūduvos krašte.Buvusi V-XII a. gyvenvietė ir pilis su priešpiliu. Manoma, kad čia buvo kunigaikščio Margirio pilis. Piliakalniui apsaugoti nuo neigiamos turistų įtakos įrengtas lankymo takas ir poilsiavietė. • Kunigiškių ir Dabravolės piliakalniai Pajevonio (Kunigiškių) piliakalnis su senovės gyvenviete įrašytas į respublikinės reikšmės nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Važiuojant nuo Pajevonio Vištyčio link, stūkso Dabravolės piliakalnis, kurio papėdėje auga daugiakamienė liepa, išsikerojusi į 31 kamieną.

Regykla „Svirkalnis“ netoli Gražiškių. Tai aukščiausia apylinkės kalva. Papėdėje nedidelis ežeras.

• Prie pat sienos su Lenkija yra 150 metų senumo Maumedžių giraitė. Įrengta poilsio aikštelė.


vilkaviskis3.jpg (53689 bytes)
Didysis Vištyčio akmuo                        Vištyčio kraštovaizdis

Vištyčio regioninis parkas
Vytauto g. 8, Vištytis, tel. (8 342) 63532
Įkurtas 1992 m. Jo tikslas – išsaugoti Suvalkų kalvyno kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes.

Vištyčio akmuo – vienas didžiausių riedulių Lietuvoje, dar vadinams Pėduotoju. Riedulio aukštis – 4 m, plotis – 5 m. Šis akmuo paskelbtas geologiniu gamtos paminklu.

Vištyčio ežeras – vienas žinomiausių Lietuvoje, prie kurio pailsėti važiuoja daugelis Lietuvos gyventojų. Tai didžiausias ir švariausias Suvalkijos ežeras, apsuptas daugelio įlankėlių ir pusiasalių, dalis jo tenka ir Kaliningrado sričiai. Vištyčio miestelyje iki šių dienų išlikusi 1829 m. statyta raudonų plytų bažnyčia, aliejinė ir vėjo malūnas. Praeitį mena Pavištyčio ir Vištyčio piliakalniai. Parke įrengti du pėsčiųjų takai – Mažasis ir Didysis, supažindinantys su vaizdingu Šilelio mišku ir jame susiformavusiu nuostabiu kraštovaizdžiu.

LAISVALAIKIS

Vandens turizmo maršrutas baidarėmis Šešupės upe. Tai didžiausia ir švariausia Sūduvos krašto upė, tekanti per tris šalis: Lenkiją, Lietuvą ir Rusiją. Galima plaukti nuo Liubavo iki Kudirkos Naumiesčio.

Dviračių trasos:
Suvalkijos dviračių žiedas
Nacionalinė dviračių trasa
Dviračiu po Vilkaviškio kraštą
Dviračiu aplink Paežerių ežerą ir Uosijos mišką

Vilkaviškio buriuotojų klubas „Škvalas“
Medžiotojų g. 15, Vilkaviškis, mob. 8 650 61113
Buriavimo regatų organizavimas, burlentės, Jėgos aitvarai, jachtos, katamaranai.


Kontaktai: 8 613 87583, el. p. info@wedeliver.lt
UAB "We deliver" neatsako už reklamos užsakovų paskelbtos informacijos turinį ir grafinę medžiagą